DVE DSA-30PFA-19 AC Adapter 13V-19V 19V 1.58A, 5.5/2.5mm 12mm, US 2-Pin, New
Products specifications
Attribute name Attribute value
Data Sheet dve-dsa-30pfa-19-ac-adapter-13v-19v-19v-158a-5525mm-12mm-us-2-pin-new-p62401
Model / GTIN DSA-30PFA-19
Item Condition New
Part Description 19V 1.58A, Barrel 5.5/2.5mm 12mm, US 2-Pin Plug
Part Number DSA-30PFA-19 CH, "NEW"
Warranty 1 Month(s)
SKU: 62401
GTIN: DSA-30PFA-19
Manufacturer: DVE
Quantity Price
Ship to
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options
DVE DSA-30PFA-19 AC Adapter 13V-19V
AC Adapter Model: DSA-30PFA-19 CH
INPUT: 100-240V~,50/60Hz, 0.9A
OUTPUT: 19V 1.58A 30W Max
Connecter size: Int. Diameter:  2.50mm
                       Ext. Diameter:  5.50mm
                       Length          : 12.00mm
Dimensions: 73 x 56 x 32 mm